Hlavní navigace

Náhrada mzdy za nemoc

  • (neregistrovaný)

    12. 3. 2010 12:58

    Chci se zeptat, kdo má zkušenost s tím , že jako zaměstnavatel jste nenašel vašeho nemocného pracovníka doma , když tam měl být, jelikož je nemocný, jak jste postupovaly s placením náhrady mzdy . Platili jste ji nebo ne ? A co jste s pracovníkem sepsali, jestiže jste mu náhradu neplatili, když nebyl v době nemoci doma.
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 3. 2010 13:22

      aka (neregistrovaný)

      Re: náhrada mzdy za nemoc
      Dobrý den,
      ano, zkušenost s tím mám, jezdíme ve dvou na kontroly a vždy sebou vozím protokol, který mi podepíše, že v uvedenou hod byl na uved.adrese na neschopence doma.
      Pokud ho doma nezastihneme, mám připravený formulář o tom, že jsme ho nezastihli a hodím ho do schránky.
      Pokud se nám neozve a nevysvětlí důvod nepřítomnosti doma (například kontrola u lékaře, další vyšetření vztahující se k jeho PN), tak mu to náš zam-tel prostě nezaplací celé (14 dní).
      Záleží na zaměstnavateli.

    • 12. 3. 2010 13:27

      mirka (neregistrovaný)

      Re: náhrada mzdy za nemoc
      Děkuji za odpověď a prosím kde takový protokol seženu a formulář , který mu vhazujete do schránky když není doma?

    • 12. 3. 2010 13:49

      mirka (neregistrovaný)

      Re: náhrada mzdy za nemoc
      A nemůžete mi prosím někdo poslat nějaký vzor na email: mvalentka@seznam.cz. Moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).