Hlavní navigace

Pracovní úraz

  • (neregistrovaný)

    13. 3. 2010 8:13

    V dubnu 2008 jse mi stal PÚ - poranění kolena, se kterým marodím dodnes a čekám na operaci. Úraz byl ihned zapsán do knihy úrazů a oznámen vedení firmy. Teprve po roce a na moje upozornění jej organizace uznala a nahlásila pojišťovně a IBP. Na základě zdravotní dokumentace pojišťovna zjistila, že jsem měl koleno někdy v roce 1974 operováno a uhradila mi pouze 14 dní pracovní neschopnosti. Navíc se mnou organizace tři dny po úrazu a po dohodě rozvázala pracovní poměr. Je reálné domoci se u soudu zákonného odškodnění ? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 3. 2010 20:16

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: pracovní úraz
      Tak jsem tedy zmatena, nevím, zda dojíždíte do práce 80 km (viz váš předchozí dotaz ohledně exekuce) nebo marodíte s kolenem....Nevím, jaké odškodnění od pojišťovny máte na mysli, ale pokud myslíte odškodnění z titulu pracovního úrazu, pak pojišťovna platí pouze náhradu ušlého výdělku ( na základě potvrzení zaměstnavatele),bolestné ( na základě potvrzení lékaře), náklady na ošetření. Případné trvalé následky by vám musel potvrdit lékař. Ale kvůli vaší předchozí operaci kolene nevím, zda vám potvrdí, že máte z tohoto pracovního úrazu nějaké trvalé následky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).