Hlavní navigace

výpověď - dohoda o pracovní činnosti

  • (neregistrovaný) 109.72.8.---

    13. 3. 2010 10:48

    Dobrý den, našel jsem si zaměstnání u jednoho podniku. Po dobu 20 denního školení mám uzavřenou dohodu o pracovní činnosti a poté bych měl být převeden na pracovní smlouvu. Problém je v tom, že se mi podařilo nalézt pro mne lépe vyhovující zaměstnání. Lze dát výpověď na tuto dohodu o pracovní činnosti, nebo musím čekat a tudíž dále chodit na školení dokud mi smlouva nevyprší? (Na školení jsem teprve 4 den ze 20). Děkuji

    • 13. 3. 2010 11:25

      J (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: výpověď - dohoda o pracovní činnosti
      § 76 ZP
      Není-li sjednán způsob zrušení dohody o pracovní činnosti, je možné ji zrušit dohodou účastníků ke sjednanému dni; jednostranně může být zrušena z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu s 15denní výpovědní dobou, která začíná dnem, v němž byla výpověď doručena druhému účastníku. Okamžité zrušení dohody o pracovní činnosti může být však sjednáno jen pro případy, kdy je možné okamžitě zrušit pracovní poměr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).