Hlavní navigace

Úřad práce

  • (neregistrovaný) 77.104.220.---

    14. 3. 2010 10:23

    Mohu se odhlásit z úřadu práce bez udání důvodu?A,znova se nahlásit po třech dnech na úřad práce?
    Kyž ,mně vyřadí z evidnce z úřadu práce,mohu se nahlásit zpátky ,a za jakou dobu?Děkuji.

    • 14. 3. 2010 19:45

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: Úřad práce
      Můžete podat písemnou žádost o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání s odvoláním na Zákon o zaměstnanosti § 29:
      Uchazeči o zaměstnání ukončí úřad práce vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem
      b) doručení písemné žádosti uchazeče o zaměstnání o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, pokud není dán některý z důvodů pro vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání podle § 30,
      nenašla jsem omezení po jaké době vás mohou opět na vaši žádost zařadit do evidence, našla jsem jen dobu, kdy vás ÚP opět zařadi do evidence v případě, že budete z ÚP vyřazen, a to na základě § 30 zákona o zaměstnanosti.

      § 30 odst.(4) Uchazeč o zaměstnání, který byl vyřazen z evidence uchazečů o zaměstnání z některého z důvodů uvedených v
      - v § 30 odstavci 1 písm. a), b) a d), může být na základě nové písemné žádosti do evidence uchazečů o zaměstnání znovu zařazen nejdříve po uplynutí doby 3 měsíců ode dne vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání,
      - v § 30 odstavci 1 písm. e) a v odstavci 2, může být na základě nové písemné žádosti do evidence uchazečů o zaměstnání znovu zařazen nejdříve po uplynutí doby 6 měsíců ode dne vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).