Hlavní navigace

Účetní závěrka ve zjednodušeném rozsahu

  • (neregistrovaný) 84.42.151.---

    14. 3. 2010 14:42

    Dobrý den, prosím o radu.
    S.r.o. za rok 2008 předložila účetní závěrku v plném rozsahu. Může za rok 2009 sestavit účetní závěrku ve zjednodušeném rozsahu (náklady 0 Kč, výnosy 0 Kč)? Děkuji.

    • 14. 3. 2010 17:50

      v.e.n.d.y.

      Re: Účetní závěrka ve zjednodušeném rozs
      Zákon o účetnictví, §18
      (3) Účetní jednotky sestavují účetní závěrku v plném nebo zjednodušeném rozsahu. Nestanoví-li tento zákon jinak, ve zjednodušeném rozsahu mohou sestavit účetní závěrku účetní jednotky, které nejsou povinny mít účetní závěrku ověřenou auditorem s výjimkou akciových společností, které sestavují účetní závěrku v plném rozsahu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).