Hlavní navigace

Životní pojištění

  • (neregistrovaný) 217.197.157.---

    14. 3. 2010 21:55

    Jsem OSVČ,plátce DPH,mám životní pojistku a v případě nemoci dostávám za den neschopenky peníze.V r.2009 jsem od pojišťovny dostal vyplaceno za neschopenku 42 000,-Kč.Je to zdanitelný příjem nebo ne?Podle mě ano a spadá pod §10 v daň.přiznání,ale nejsem si jistý.Víte někdo jak to je?Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2010 0:12

      jiřka II (neregistrovaný) 217.170.99.---

      Re: Životní pojištění
      Není - je to pojistné plnění a to je osvobozený příjem - § 4/1 písmeno l) zákona o daních z příjmů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).