Hlavní navigace

Výkon rozhodnutí prodejem movitých věcí

 • (neregistrovaný) 78.136.188.---

  15. 3. 2010 10:34

  Dnes manžel obdržel poštou oznámení o prodeji movitých věcí, dluh jsme tři roky spláceli, ale bohužel jsme se díky vysokým splátkám u exekutora dostali do kolotoče, kdy už jsem tři měsíce splácet nemohli, žádali jsem ho alespoň o dočasné snížení splátek nebo odložení exekuce, ale byl striktní - buď budete pokračovat ve splácení původních splátek, nebo Váš majetek prodám.

  Jedná se o věci, jejichž hodnota nedosahuje ani desetiny dluhu (celkem je to cca 200 tis.), jedná se o pár váziček, 15 let starou sedačku, která slouží jako postel, protože máme malý byt a bydlíme i s dcerou, 15 let starou obývací stěnu, která slouží jako šatní skříň, což samozřejmě také můžeme doložit, starý počítač, který se ke všemu před půl rokem rozbil a stará televize + DVD, které jsme teprve nedávno po 200 Kč doplatili. Opravdu žádný luxus, obyčejné věci, které mají hodnotu jen v podobě vzpomínek.

  Poraďte prosím, je v této situaci ještě nějaká šance? Nebo se s tím prostě musíme smířit a všechno odevzdat?

  Nedávno nám byly dvě exekuce u jiného věřitele zastaveny pro nemajetnost, tak nevím, zda máme alespoň toto exekutorovi oznámit, aby k tomu přihlédl, nejsem lidé, kteří nechtějí platit, ale prostě jsme se dostali do velmi těžké situace, ze které není vůbec jednoduché se dostat..

  Nebo snad se máme pokusit požádat věřitele o odložení exekuce? (jsou tři - jeden operátor, u které nám zbývají pouze doplatit úroky z původního dluhu, potom ČSSZ, kde zbývá cca 20 tis. a největší dluh je u VZP, cca 189 tis.)


  Děkuju za Vaše odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).