Hlavní navigace

nodošlá fa z EU

  • (neregistrovaný) 82.119.253.---

    15. 3. 2010 12:00

    My plátci od plátce z EU jsme koupili zboží.Zboží jsme u nás převzali na základě dodacího listu,ale dodnes nám nedorazila fa.Zboží přijato na sklad 12.2.2010:jakým kurzem přijmout na sklad a jak s DPH????na telefon.výzvy nereagují.Díky

    • 15. 3. 2010 13:03

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: nodošlá fa z EU
      dle § 35 je pořizovatel povinen doplnit do 15 dnů ode dne pořízení zboží -datum uskutečnění pořízení
      - základní nebo sníženou sazbu
      - výši daně
      - datum doplnění těchto údajů¨
      datum doplnění je datum vlastně datum vystavení dokladu.
      ke dni vystavení , tedy doplnění kurz a do dph + -
      Povinnost přiznat daň vzniká k 15. v měsíci, který následuje
      po měsíci v němž bylo zboží pořízeno. Pokudy byl DD vystaven
      tedy doplněn před 15., vzniká povinnost přiznat daň k datu vystavení.
      pokud plátce neobdrží doklad do 15 dnů ode dne pořízení
      zboží má povinnost doplnit údaje do 15 dnů ode dne obdržení
      dokladu.
      povinnost k dph vám vznikla k 15.březnu -tedy následující měsíc
      po obdržení zboží. máte povinnost přiznat daň za březen, odpočet myslím nemůžete, nemáte řádný daňový doklad.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).