Hlavní navigace

příjem z pronájmu a ragistrace k DPH

  • (neregistrovaný) 88.100.176.---

    15. 3. 2010 16:14

    Pokud se nepletu ta FO která podniká nemusí platit (tedy se registrovat k DPH) pokud její obrat za 12 po sobě jdoucích měsíců nepřesáhne 1 mil. Kč. Zahrnuje se do této částky i příjem z pronájmu nemovitostí (bytu, či domu)?

    • 15. 3. 2010 18:27

      Jana N. (neregistrovaný) 82.114.218.---

      Re: příjem z pronájmu a ragistrace k DPH
      § 6 zahrnuje se úplaty za zdanitelné plnění, plnění osvobozené od daně s nárokem na odpočet nebo plnění osvobozené od daně beu nároku na odpočet podle § 54 až 56, jestliže nejsou doplňkovou činností uskutečňovanou příležitostně = § 56 pronájmy
      nezahrnuje se úplata z prodejem HM a odpisovaného nehmotného majetku nebo pozemků

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).