Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění na děti u nemocenské

  • (neregistrovaný)

    15. 3. 2010 16:58

    Dobrý den . Mám dotaz . Byl jsem měsíc na nemocenské dostal jsem necelé 3 tisíce nemocenské za prvních 14 dní od firmy , ale na výplatním lístku bylo i daňové zvýhodnění na mé dvě děti ( cca 1900 kč ) které ale nebylo vyplaceno . Bylo mi řečeno že nárok na vyplacení tohoto zvýhodnění je až za více jak 4000 kč nemocenské za těch prvních 14 co platí firma . Nechi do toho moc rýpat ale není to trochu uhozené , že to zvýhodnění pak dostanou jen ti co mají 150 kč/ hodinu a více neb jim to vyjde na ty 4000 kč , já mám cca 100 kč . Předem děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2010 17:33

      markov (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění na děti u nemocens
      Postup (nikoli popsaný výklad jakého se Vám dostalo vysvětlení) je správný - viz zákon o daních z příjmů, § 35d odst. 4 předposlední věta. Nemocenská není příjem ze závislé činnosti. Musel byste mít nemocenskou jen po část měsíce a mít zúčtováno v hrubé mzdě minimálně 4.000,- Kč. Ale o slevy na děti (případně i formou daňového bonusu) nepřijdete, vyrovná se v ročním zúčtování nebo v daňovém přiznání.

    • 15. 3. 2010 20:37

      Líba (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění na děti u nemocens
      Jen chci doplnit, že na daňové zvýhodnění stále máte nárok, jenom nemáte nárok na bonus, to není totožné.

    • 19. 3. 2010 13:06

      M.Kolář (neregistrovaný)

      Re: daňové zvýhodnění na děti u nemocens
      děkuji za odpověď přeji hezký den . Martin Kolář

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).