Hlavní navigace

Prodej RD

• (neregistrovaný) 77.78.92.---

16. 3. 2010 9:27

Dobrý den, mám na Vás tento dotaz.
    Po smrti manžela a jediného syna před 5 lety jsem zůstala sama. Je mi téměř 80 let. Vlastním RD v celkovém podílu 6/8. Po 1/8 vlastní můj vnuk a vnučka / je jim 30 let/. Za celých 5 let o mne vůbec nejeví zájem /přitom žijí ve stejné obci jako já/, až do dneška, kdy by chtěli tyto podíly vyplatit. Chtějí dům prodat, že prý na to mají přednostní právo. Co bude se mnou je nezajímá.
    Před rokem jsem si našla svého synovce, kterého jsem téměř 15 let neviděla. Je mu 65 let a okamžitě se o mne se svou manželkou začal starat. Byla jsem v té době před operací kolene /totální endop./ Po operaci jsem byla u něj na doléčení /150 km od mého bydliště/, kdy se o mne starali oba,
    vozili k lékaři na kontroly apod. Ale i když jejich péče byla vynikající a upřímná, stejně mne to táhlo domů. Jakmile jsem se trochu postavila na nohy a začala být soběstačná, vrátila jsem se domů. Ale na pomoc synovce se stále mohu kdykoliv spolehnout. Jezdí za mnou pravidelně a pomáhají mi.
    Mám tento dotaz, chtěla bych mu tento dům prodat,/ za cenu, kterou si určím já/ nebo na něj převést i s podíly, s tím, že by vyplacení těchto podílů vypořádal on sám. Vnučka mi tvrdí, že bez jejího souhlasu to nejde, že musí být znalecký posudek a oni že mají přednostní právo .
    Předem děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).