Hlavní navigace

sleva na dítě versus sleva na manželku

  • (neregistrovaný) 85.70.142.---

    16. 3. 2010 13:08

    Dobrý den, prosím o radu... Může si uplatnit slevu na dítě rodič, dcera studuje, je vdaná, spolu s manželem bydlí společně s rodiči. Podle zákona se píše,že si dítě může uplatnit rodič pokud manžel nemá příjmy,(nebo nejsou v takové výši)..ale co v případě, že manžel příjmy má a neuplatní si slevu a chce si slevu uplanit rodič? Lze to takhle,nebo je povinen si slevu uplatnit manžel před rodičem?? Děkuji za odpověď.

    • 16. 3. 2010 16:07

      beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

      Re: sleva na dítě versus sleva na manžel
      Toto řeší § 35c odst. 8, tzn. pokud manžel "dítěte" má příjmy, ze kterých může uplatňovat roční slevu na manželku, má tato sleva přednost před daňovým zvýhodněním rodičů na toto "dítě"
      V odst. 8 se jasně píše: N e m á - l i manžel (manželka) příjmy, z nichž by mohl (mohla) uplatnit slevu na dani při splnění podmínek uvedených v § 35ba, může daňové zvýhodnění uplatnit rodič dítěte .....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).