Hlavní navigace

Prodej dědictví

  • (neregistrovaný) 88.102.70.---

    17. 3. 2010 10:04

    Dobrý den,
    v letošním roce jsme zdědily po tetě byt a následně ho prodali. Musím odvést daň ze zisku z rozdílu odhadní a prodejní ceny a pokud ano, mohu si uplatnit nějaké paušální výdaje? Trošku v tom tápu, můžete mi prosím poradit.
    Děkuji ZJ

    • 17. 3. 2010 20:25

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Prodej dědictví
      Zdaníte rozdíl mezi příjmem z prodeje a cenou pro dědictví- odhadem, příjem bude v § 10, paušální výdaje nemůžete použít žádné, pouze případnou provizi realitní kanceláři, výdaje za notáře, odhadce, případně zaplacenou daň z převodu nemovitostí nebo prokazatelné výdaje na technické zhodnocení daného bytu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).