Hlavní navigace

Příjem z prodeje firmy

  • (neregistrovaný) 94.142.234.---

    17. 3. 2010 15:45

    Dobrý den,
    jako dnes již jen fyzická osoba se ŽL dostávám měsíčně 25.000 Kč za prodaný podíl ve firmě, kde již samozřejmě nejsem. Počítá se tento příjem do základu daně?

    • 17. 3. 2010 21:26

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Příjem z prodeje firmy
      Pokud jste prodal podíl, který jste vlastnil déle než 5 let, je od daně osvobozeno, pokud ne, je to příjem dle § 10 a výdajem je nabývací cena tohoto podílu, pokud dostáváte příjem více let ve splátkách, tak výdaj uplatníte do výše příjmu v 1 roce a dále stejně v dalších letech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).