Hlavní navigace

prohlášení poplatníka daně

• (neregistrovaný) 85.70.2.---

17. 3. 2010 15:45

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud vyplňuji prohlášení poplatníka daně (růžové prohlášení) a jedná se jen o jednorázovou brigádu (jeden den), mám do něj uvést, že slevu na dani uplatňuji na část zdaňovacího období, tj. březen, nebo se uvádí jako zdaňovací období celý rok 2010? Mám obavu, aby se nestalo, že bych jej kvůli této jednorázové brigádě nemohla podepsat znovu..
    Děkuji moc za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2010 18:35

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: prohlášení poplatníka daně
      Pokud uvedete např. březen 2010 bude platit jenom na březen a v následujícím měsíci můžete podepsat jinde.

• 17. 3. 2010 20:08

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

Stále se učím, DP mi probíhá rukama snad denně, ale že by si to člověk řádně prostudoval ... Nikdy z-ec neřešil, zda a jak má podepsat na 1 měsíc a vždy vyplnil zdaňovací období, uplatnil slevu a pakli-že druhý měsíc byl u jiného z-tele (předchozí PP ukončil), tam také podepsal na zdaňovací období a uplatnil druhý (další) měsíc. Mám zato, že to takto víceměně v praxi funguje. Setkala jsem se až nyní s tím, že lze vlastně podepsat DP (a uplatnit) jen na 1 měsíc či část zd.období. Dívám se na vzor DP, takže, J, říkáte, že na str. č. I. do "kulatého obdelníčku" :) vyplní tazatelka březen 2010 a tím je jasné, že uplatnila jen na březen. Podobné případy jsme řešili čas od času, když z-ec podepíše DP na zdaňovací období, ukončí PP a opět nastoupí ke stejnému z-teli - výklad byl ten, že má podepsáno již na zdaňovací období a není třeba znovu podepisovat, kdežto, pokud vyplní 1 měsíc, při opětném nástupu by DP musela znovu podepsat.

• 17. 3. 2010 20:38

J (neregistrovaný) 213.192.2.---

Přiznám se , že jsem to také nikdy nepoužila, ale z textu prohlášení poplatníka to vyplývá.
      V praxi bývá problém s DPČ kdy jich mají několik a vědí, že v některém měsíci nebude příjem žádný. Když by chtěli podepsat jinde, museli by u prvního zrušit a potom zase třeba obnovit. Takhle to není snad nic proti ničemu, když z prohlášení jasně plyne, na které měsíce je podepsáno.
      Nahoře na první straně bych uvedla měsíc/ce a rok, v oddíle II. dole Na zdaňovací období totéž.

• 17. 3. 2010 21:32

beta (neregistrovaný) 90.180.142.---

:-) s dohodami jsme na tom podobně ... udělala bych to stejně, jen na II. bych dolu napsala rok, protože se tam hovoří o zdaňovacím období, ne o části zd.obd.jako na straně I., ale to jsou detaily, nic se snad nestane, když to napíše tam i tam, to už by musela být nepříjemná šťoura z FÚ, kdyby to kritizovala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).