Hlavní navigace

Od 1.1.2010 platce dane - EU

  • (neregistrovaný) 77.104.235.---

    17. 3. 2010 18:56

    Dobry den,

    jsem neplatce dane, mam maly eshop a nakupuji zbozi od neplatcu dane ze Slovenska. Nasledne zbozi prodavam v CR, na Slovensku a v Polsku.

    Prosim pekne o radu: musim byt podle noveho zakona platce dane? Resp. i dodavatele se musi zaregistrovat k DPH?

    Dany zakon jsem si cetl, ale vsude se uvadeji "sluzby" (kam zarazuji pravniky, lekare, telekomunikace, kaderniky..) nikoli zbozi.

    Dekuji za odpoved.

    Tomáš

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 17. 3. 2010 22:00

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Od 1.1.2010 platce dane - EU
      Stanete se plátcem překročením obratu v tuzemsku 1 mil. Kč, pozor na pořízení zboží z JČS, zde je hranice pro registraci za plátce 326000 Kč hodnoty pořízeného zboží bez daně- §94/6 a §95/6 ZDPH. Dodavatelé se řídí zákonem platným v jejich státě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).