Hlavní navigace

Předčasné odhlášení zaměstnance z SP, ZP

 • (neregistrovaný) 84.42.169.---

  17. 3. 2010 21:19

  Dobrý večer,

  prosím o pomoc.
  Můžete mi někdo, prosím, napsat jak je povinen zaměstnavatel odhlásit zaměstnance v případě ukončení PP? Domnívám se, že zaměstnavatel je toto povinen provést do 8 dní od ukončení PP. Co ale dělat pokud zaměstnavatel odhlásil zaměstnance před ukončením PP? Jaký odstavec zákona tím porušil? Jedná se o to, že zaměstnavatel odhlásil zaměstnance o měsíc dříve než měl zaměstnance odhlásit. Pracovní poměr trval dále.
  Předem mnohokrát děkuji za brzkou odpověď.

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 17. 3. 2010 21:28

   RenataH (neregistrovaný) 94.138.100.---

   Re: Předčasné odhlášení zaměstnance z SP
   Zaměstnavatel musí zaměstnance odhlásit tím dnem, kterým končil PP. Pokud vás váš zaměstnavatel odhlásil dříve, obraťte se nejdříve na něj, ať chybu napraví, pokud tak nebude chtít učinit, pak se zápočtovým listem na zdravotní pojišťovnu a OSSZ. Nevíte proč to udělal? Opravdu vás odhlásil o měsíc dříve? Nebyl jste třeba nemocný v ochranné době po skončení PP ?

  • 17. 3. 2010 22:26

   Gremlins (neregistrovaný) 84.42.169.---

   Re: Předčasné odhlášení zaměstnance z SP
   Vím, proč to udělal. Zaměstnavatel vytuneloval společnost a dlužil již na ZP i SP a nechtěl zřejmě aby jeho dluh narůstal, takže mne odhlásil z obou pojištění. Následně zadluženou společnost prodal osobě, která nepřebírá žádné zásilky a nekomunikuje a nemám tedy ani ZP, ani ELDP, nic. Sociálka mi nechce vyplatit nemocenskou z důvodu, že jsem nebyl dle nich v ochranné lhůtě, neboť jsem byl odhlášen o měsíc dříve než byl ukončen PP. Respektive i ukončení PP je neplatné a podal jsem na soud žalobu o neplatné ukončení PP. Pracoval jsem do kdy jsem pracoval a na tuto dobu jsem měl platnou smlouvu, nicméně zaměstnavatel nechce mít zřejmě další náklady, které stejně nehradil, tak mne prostě odhlásil a nechal chodit do práce aniž by byl v té době PP ukončen.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).