Hlavní navigace

DPH §36,odst.11 - PROSÍM ZKUŠENÉ -SPĚCHÁ

  • (neregistrovaný) 90.179.26.---

    18. 3. 2010 12:18

    Prosím poradit nebo spíše vysvětlit:
    Podnikatele pronajímá nebyt.prostory, je plátce DPH a nájemníci jsou plátci DPH. Podnikatel - majitel má smlouvy uzavřené s EON,plynárny a VaK a ve smlouvách s nájemníky má uvedenou odlišně cenu za pronájem a zvlášť zálohy za jednotlivé služby.
    Když jim vystavujeme faktury měsíčně na zálohy na služby, musí se uvádět i DPH? Majitel nemá ze záloh žádný zisk, zálohy odpovídají zálohám, které platí sám a sám si bude ze svých záloh uplatňovat DPH, jedná se o vyšší částky.
    Vystavili jsme faktury na zálohy bez DPH, ale prý to není dobře.
    Jednali jsme dle §36,odst.11 DPH, ale nevím , jestli jsme to špatně nepochopili.
    MOC díky za rychlou radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).