Hlavní navigace

Prodej darované nemovitosti

  • (neregistrovaný) 85.160.19.---

    19. 3. 2010 12:27

    Prosím pěkně o radu. V roce 2008 jsem dostala darem od rodičů starý dům, nevhodný k bydlení. Vzhledem k tomu, že tento dar byl osvobozen od darovací daně, nedělali jsme ani znalecký posudek. V roce 2009 jsem tuto nemovitost prodala. Znalecký posudek se dělal v rámci prodeje a cena byla totožná s prodejní cenou. Peníze za prodej jsem obdržela na účet v prosinci 2009 a ještě tentýž měsíc jsem za většinu peněz koupila /i zaplatila/ byt. Zbytek peněz jsem v letošním roce /2010/ investovala do vnitřních úprav a vybavení. V tomto bytě již s přítelem bydlím, ale přihlášená k trvalému bydlení jsem / a budu/ jinde.
    Nevím, co s daňovým přiznáním. Zdanit příjem mám v ostatních příjmech? A co jsou v tomto případě náklady?
    děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2010 12:58

      D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Prodej darované nemovitosti
      Pokud jste v darované nemovitosti před jejím prodejem ani chvíli nebydlela, pak je bezpředmětné to, že jste získané peníze dále investovala do bydlení a zdanit musíte v příjmech dle § 10 celkový příjem - do výdajů si můžete dát zaplacenou daň z převodu nemovitosti, výdaje spojené s prodejem a dále se tam také uvádí cena zjištěná v době darování, pokud jste však neměla znalecký posudek, tak bohužel netuším jak v takovéto situaci postupovat...

    • 19. 3. 2010 13:08

      Jana0608 (neregistrovaný) 85.160.19.---

      Re: Prodej darované nemovitosti
      Děkuji za odpověď. Co se týče znaleckého posudku, tak vzhledem k tomu, že doba mezi darováním a znaleckým posudkem při prodeji byla něco přes půl roku, risknu uplatnit tento znalecký posudek. V době darování mi právník řekl, že vzhledem k tomu, že je to osvobozené od darovací daně, tak nemám vyhazovat peníze za posudek. Tak co dělat, když jiný nemám. :-(

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).