Hlavní navigace

penzijní připojištění a roční zúčtování

  • (neregistrovaný) 84.21.117.---

    20. 3. 2010 19:40

    Prosím o radu. Zaměstnanec si přinesl k ročním u zúčtování daně za rok 2009 potvrzení penzijního fondu na 9300,- Kč a také tam stojí, že penzijko bylo ukončeno v září 2009. Přinesl ještě další potvrzení na penzijní připojištění u jiného fondu s částkou 3000 s datem uzavření smlouvy 1.10.2009. Nevím, zda mu můžu provést roční zúčtování, pokud ano, tak jakou částku mohu odečíst? Nebo si musí podat sám daňové přiznání a dodanit to první zrušené penzijko??? Děkuji předem za radu. Hana M.

    • 20. 3. 2010 20:06

      hahola (neregistrovaný) 92.62.224.---

      Re: penzijní připojištění a roční zúčtov
      Záleží na způsobu ukončení původního penzijka. Pokud ho ukončil předčasně a bylo mu vyplaceno odbytné. Musí si podat přiznání sám a dodanit částky, které uplatnil v minulých letech pro snížení základu daně. Příjmy se dodaňují dle §10 ZDP. Hanka H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).