Hlavní navigace

Faktura vystavená v Eur, uhrazena v CZK

  • (neregistrovaný) 195.39.93.---

    22. 3. 2010 6:10

    Dobrý den,

    zahraničnímu klientovi, jsme vystavili fakturu v Eurech. Teď by ji chtěl uhradit v CZK.

    Pokud by ji uhradil bez předchozí domluvy, tak mi vznikne nedoplatek nebo přeplatek.

    Pokud se domluvíme, že faktura bude uhrazena v CZK, můžeme si stanovit kurz přepočtu? Je to §744 obchodní zákoník.

    Chápu to tak, že si v dohodě stanovíme kurz a ten použijeme oba pro úhradu a už nebudu používat denní kurz ČNB, který běžně používáme. Např. Faktura bude uhrazena dne 22.3.2010 a v dohodě bude sjednán kurz přepočtu 26, takže použiji tento kurz a už se nebudu dívat na kurz ze dne 22.3.2010?

    Díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).