Hlavní navigace

Jak na DPH z EU?

  • (neregistrovaný) 193.165.152.---

    22. 3. 2010 15:05

    Mám fakturu na zboží (patří do DPH 10%) + doprava z EU. Fakturu z 28.2. odbržíme nejdříve 10.3., tzn. že k 10.3. vystavíme daňový doklad a přiznáváme DPH ze zboží - 10%. Je nutné na dopravu počítat 20% nebo může být celá DPH s 10%?

    Pokud by se to DPH muselo dělit na 10% a 20%, musí být doprava v přijatých službách a zboží v pořízením zboží? = Jiný řádek přiznání DPH.

    A potom datum, ke kterému se vypočte DPH. U zboží v den vystavení dokladu, tedy 10.3. Ale v případě služeb toto neplatí a DPH se má přiznat k datu uskutečnění, tj. 28.2. Bude to tedy ve finále znamenat, že část faktury bude přiznána v únoru a část v březnu? Zdá se mi to divný.

    Děkuji všem za praktickou radu, jistě tento problém řeší řada firem.

    • 22. 3. 2010 15:19

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Jak na DPH z EU?
      pokud je zboží a služba na jednom dokladu dáváme do přiznání
      k dph jednou sazbou , tedy 10%. jen pokud by bylo zboží a
      přeprava samostatně na dvou fakturách, udělali bychom dvěma
      sazbami.(pak bychom dali do ř. 4 zboží a 5 služba v DPH a 44)
      DPH se dělá kurzem dle § 35 , tedy kurzem dne DOPLNĚNÍ údajů na fakturu = datum vystavení-tím bych přepočítala
      celou fakturu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).