Hlavní navigace

Příjem z EU => povinnost registrace DPH?

  • (neregistrovaný) 81.201.48.---

    22. 3. 2010 15:39

    Hezký den,

    jsem OSVČ, neplátce DPH (nedosahuji obratu 1 mil. Kč).

    Mám příležitostně příjmy také z EU (Slovensko). Příjemci mých faktur však NEJSOU PLÁTCI slovenské DPH, ale jen živnostníci neplátci nebo soukromé osoby.

    Musím se kvůli tomu u nás registrovat jako plátce DPH?

    Díky moc..

    • 22. 3. 2010 16:06

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: Příjem z EU => povinnost registrace
      Pokud poskytujete služby dle §9/1 ZDPH osobě povinné k dani(= neplátce podnikatel) v jiném státě EU, potom se stáváte plátcem-viz.§94/11 ZDPH, platí to i opačně, pokud jsou vám poskytovány služby- §94/8,9,10- stát plátci se můžete i oba ve svých státech, riziko registrace je velké.

    • 22. 3. 2010 16:20

      Mikron (neregistrovaný) 81.201.48.---

      Re: Příjem z EU => povinnost registrace
      Díky za odpověď... tak to je drsné... :-(

      Jedná se o poskytování inzerce na webu. Platili by mi i občané SR. Ne však jen soukromé osoby, ale také drobní podnikatelé, avšak vždy neplátci DPH.

      Takže jako neplátce DPH tuto činnost na Slovensku nemohu provozovat...? :-(
      Jestli se mýlím, prosím vyveďte mě z omylu... Děkuju.. :-(


      >>Hezký den,
      >>
      >>jsem OSVČ, neplátce DPH (nedosahuji obratu 1 mil.
      >>Kč).
      >>
      >>Mám příležitostně příjmy také z EU (Slovensko).
      >>Příjemci mých faktur však NEJSOU PLÁTCI slovenské DPH,
      >>ale
      >>jen živnostníci neplátci nebo soukromé osoby.
      >>
      >>Musím se kvůli tomu u nás registrovat jako plátce
      >>DPH?
      >>
      >>Díky moc..
      >Pokud poskytujete služby dle §9/1 ZDPH osobě povinné k
      >dani(= neplátce podnikatel) v jiném státě EU, potom se
      > stáváte plátcem-viz.§94/11 ZDPH, platí to i opačně,
      >pokud jsou vám poskytovány služby- §94/8,9,10- stát
      >plátci se můžete i oba ve svých státech, riziko
      >registrace je velké.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).