Hlavní navigace

Dohoda o PP a daň

  • (neregistrovaný)

    23. 3. 2010 7:45

    Dobrý den,
    prosím o radu ohledně dohody o provedení práce. Kamarádka pracovala na tuto dohodu v měsíci září a vydělala si 6500Kč. Jinde nepracovala. Nepodepsala prohlášení. Musel jí zaměstnavatel strhávat zálohu na daň, nebo daň srážkovou? Jedná se o to, že musí podat dańové přiznání, nemá výplatní lístek a oni jí vystavili přehled o zdanitelných příjmech, kde je kromě 6500Kč vše s nulou. Myslela jsem, že když si vydělá více než 5000Kč, tak je automaticky strhávaná zálohová daň.
    Díky za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2010 7:57

      andula (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o PP a daň
      Ano, měla by to být zálohová daň, ale podkud měla na potvrzení vše s 0,- vypadá to, že prohlášení podepsané bylo, jinak by tam byla vyčíslená zál. daň.
      Opravdu těch 6.500,- bylo v jednou měsíci u jednoho zaměstnavatele...?

    • 23. 3. 2010 8:11

      p (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o PP a daň
      Tak je to ještě složitější. Má uzavřené 2 dohody. Jednu na 24.8.09-31.8.09 za odměnu 2700 a druhou na 1.9.09-30.9.09 za odměnu 6488.
      Na potvrzení má uvedeno ne 6500 ale 9188 za měsíce 8.-9., takže jí opravdu nemuseli strhávat zálohovou daň? Myslela jsem, jestli by jí záloha nemohla být vrácena po podaní DP. Aha a podepsala prohlášení, takže jí byla uplatněna asi i sleva na poplatníka, takže zál.daň vychází 0. Tak pardon, už je mi to asi jasné.
      Děkuji za zájem.

    • 23. 3. 2010 8:36

      andula (neregistrovaný)

      Re: Dohoda o PP a daň
      Ke srážkové dani (při nepodepsané prohlášení a odměně do 5.000,- Kč včetně) se potvrzení ani nevydává, takže si myslím, že prohlášení podepsané bylo a DP není nutné podávat, jelikož sleva daň pokryla...
      V podstatě by Vaše známá měla dostat v čistém to samé co v hrubém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).