Hlavní navigace

Osvobozené plnění - babo raď???

  • (neregistrovaný) 89.103.14.---

    23. 3. 2010 10:57

    Pojišťovací agent se dozvěděl někde, že by měl podávat nulové daň. přiznání DPH - v r. 2009 měl pouze osvobozené příjmy bez nároku na odpočet. Mám tu dva názory daňových poradců - jeden je, že ano podávat - dle zák. o DPH § 6 odst. 2, druhý je, že nepodávat DP DPH dle ZDPH § 95 odst. 10. Vážení, co vy na to, babo raď. Děkuji moc za vaše názory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2010 11:10

      Jana N.j (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Osvobozené plnění - babo raď???
      podle mého názoru dle § 95/10 - pokud uskutečnuje pouze plnění osvobozená bez nároku na odpočet , je osvobozen od povinnosti
      se registrovat jako plátce a není oprávněna podat přihlášku
      k registraci. Pokud začně usktuečňovat zdanitelná plnění nebo
      plnění s nárokem na odpočet , je povinna podat přihlášku k registraci.
      § 6/2 pouze vymezuje co patří do obratu 1 000 000 a do té výše
      je osvobozen od uplatňování daně. Domnívám se, že není důvod
      podávat nulové.
      nejlepší by bylo zavolat správci daně na FÚ a zeptat se.
      Je to nejrychlejší a nejbezpečnější řešení.

    • 23. 3. 2010 11:13

      Jana N.j (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Osvobozené plnění - babo raď???
      Nulové bych podala, kdybych třeba uskutečňovala zdanitelná
      plnění, ale neměla měsíc dva žádné vstupy ani výstupy, kdybych
      přerušila dočasně činnost atd. pak bych nulové, že nebyl "pohyb"
      v tom měsíci udělala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).