Hlavní navigace

registrace k DPH

  • (neregistrovaný) 89.190.52.---

    23. 3. 2010 11:08

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat sdružení FO se muselo zaregistrovat k DPH, jsou plátci od 1.1.2010, mohou si uplatnit i DPH z faktur a paragonů z roku 2009 nebo nelze?
    A ještě, se chci zeptat, když se stane, že už mám přiznání DPH za rok 2009 hotové, ale dostanu v roce 2010 faktury, kde je DPH z roku 2009 mohu si to uplatnit v r. 2010 nezměnilo se nic, že?

    • 23. 3. 2010 13:16

      Maxx (neregistrovaný) 94.112.103.---

      Re: registrace k DPH
      Nastudujte § 74 změna režimu zák. o DPH. Tam najdete, z čeho si můžete uplatnit DPH.
      Obecně - podle inventury ze zboží nakoupeného v 2009 od plátců a z majetku nakoupeného v 2009 od plátců.
      Nesmíte uplatnit z poskytnutých služeb, které mají DUZP v 2009.

      Druhá otázka je asi samostatná - ano, DPH můžete uplatnit v následujících 3 letech, pokud nevyužíváte koeficient. Pak by jste musela přes dodatečné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).