Hlavní navigace

prodej zděděného pozemku

  • (neregistrovaný) 212.96.176.---

    23. 3. 2010 17:02

    Dobrý den, jsme 4 roky vlastníkem pozemku, který jsme zdědila po rodičích. Oni vlastnili pozemek 10 let. Pozemek byl prodán, musím platit daň z příjmů za prodej pozemku - § 10? Nebo se na příjem vztahuje osvobození? Předem děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2010 18:48

      Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

      Re: prodej zděděného pozemku
      Pokud jste dědic v řadě přímé, potom je váš příjem osvobozen- po 5 letech od nabytí, do kterých se počítá i doba, kdy ho vlastnili vaši rodiče- viz.§ 4/1b ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).