Hlavní navigace

odečet daňové ztráty

  • (neregistrovaný) 88.102.1.---

    25. 3. 2010 19:30

    Dobrý večer, může mi, prosím, někdo poradit, zda daň.ztr. za roky 2002 a 2003 si mohu odečíst? Získala jsem info, že ano, ale dle jakého zákona? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2010 7:49

      anka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: odečet daňové ztráty
      No byla docela fuška zapátrat, zde jsou znění, ať nemusíte hledat
      Ve znění 162/2003
      § 34
      Položky odčitatelné od základu daně
      (1) Od základu daně lze odečíst daňovou ztrátu, která vznikla a byla vyměřena za předchozí zdaňovací období nebo jeho část, a to nejdéle v sedmi zdaňovacích obdobích následujících bezprostředně po období, za které se daňová ztráta vyměřuje. U poplatníka, který je společníkem veřejné obchodní společnosti, se daňová ztráta upraví o část základu daně nebo část daňové ztráty veřejné obchodní společnosti; přitom tato část základu daně nebo daňové ztráty se stanoví ve stejném poměru, v jakém je rozdělován zisk podle společenské smlouvy, jinak rovným dílem.9b) U poplatníka, který je komplementářem komanditní společnosti, se daňová ztráta upraví o část základu daně nebo část ztráty komanditní společnosti připadající komplementářům; přitom tato část základu daně nebo daňové ztráty se na jednotlivého komplementáře určí ve stejném poměru, v jakém je rozdělována část zisku připadající na komplementáře podle společenské smlouvy, jinak rovným dílem.9c) Poprvé lze tohoto ustanovení použít u daňové ztráty vzniklé za zdaňovací období roku 1993. U akciové společnosti, u níž došlo k přeměně z investičního fondu na jiný podnikatelský subjekt,19d) lze odečíst daňovou ztrátu, která vznikla a byla vyměřena investičnímu fondu počínaje zdaňovacím obdobím 1996.

      Přechodná ustanovení k 438/2003
      27. Pro uplatnění odpočtu daňové ztráty, která vznikla a byla vyměřena za zdaňovací období započaté v roce 2003 a předchozí zdaňovací období, se použije ustanovení § 34 odst. 1 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění platném do 31. prosince 2003.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).