Hlavní navigace

Smlouva o dílo

  • (neregistrovaný) 62.240.183.---

    25. 3. 2010 23:31

    Dobrý den,
    >klient je zaměstnancem a dále v jiné firmě podepsal
    >smlouvu o dílo na 100tis. Smlouva podepsaná 1.1.09.
    >Teď přišel s tím, abych mu poradila s přiznáním.
    >Nemá ale ani živnosťák ani se u žádné instituce k
    >ničemu nepřihlásil..
    >Dotyčná firma mu tvrdí, že to takhle vystavuje všem ,
    >a že s tím nikdo problémy nemá,
    >ale v tomto případě měl povinnosti stejné jako při
    >zahájení podnikání, ne(přihlášení, placení záloh,
    >atd....)???Samozřejmě , že se jedná o činnost vedlejší.
    >Děkuji.
    >L.P.
    asi bych to řešila § 10 - ostatní příjmy - může si uplatnit výdaje %, na to nemusí mít živnost, pokud se nejedná o opakovanou činnost...

    Takže pokud by ta sml. o dílobyla jen na měsíc, je to možné takto udělat??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 3. 2010 7:59

      ssa (neregistrovaný) 90.177.113.---

      Re: Smlouva o dílo
      Uplatnit výdaje % z příjmů si v §10 uplatnit nemůže, pouze skutečné výdaje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).