Hlavní navigace

Mateřská dovolená

• (neregistrovaný) 77.78.92.---

27. 3. 2010 9:30

Dobrý den, můžete mi někdo poradit s mým problémem? Před třemi roky jsem nastoupila na mareřskou dovolenou a pracovala jsem jako servírka a stále jsem zaměstnancem. 16.3.2010 mi mateřská skončila a já mám zdravotní problémy, jsem na začátku pátého měsíce a stejný den jsem nastoupila na nemocenskou. Chtěla jsem dát lísteček od nemocenské do firmy, ale pobočka, kde jsem pracovala už neexistuje. Posílala jsem doporučeně tedy lísteček na sídlo firmy, ale vrátil se mi s tím, že se firma odstěhovala. Zavolala jsem tedy na sociálku na Praze 2, kde je firma hlášena, že je nemůžu najít. Řekli mi, že firma už přes rok neexistuje. A že je to můj problém, že mi nepomůžou , že si mám vzít právníka. Tak já za to vůbec nemůžu, že firma zkrachovala a že mě vůbec nekontaktovali a mám u nich zápočťák a jsem pořád jejich zaměstnancem, tak vůbec nevím,co mám dělat a kam se obrátit. Jsem bez peněz s malým dítětem a čekám další a ještě si na své náklady mám platit právníka, tak můžete mi někdo poradit? Děkuju moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2010 16:54

VeH (neregistrovaný) 88.101.139.---

Re: Mateřská dovolená
      Zkuste se obrátit na příslušný úřad práce, kde by jeden den v týdnu měl být přítomný pracovník oblastního inspektorátu práce. Tam se se svým problémem svěřte a měli by Vám pomoci vše vyřešit. Tato služba je zdarma.

přeji úspěšné vyřešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).