Hlavní navigace

montáž na Slovensku pro tuz.firmu

  • (neregistrovaný) 90.176.211.---

    29. 3. 2010 9:42

    Montovali jsme něco na budově na Slovensku, ale pro českého plátce. Nejsem si jistý jak s DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2010 10:25

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: montáž na Slovensku pro tuz.firmu
      Místo plnění při poskytnutí služby vztahující se k nemovitosti
      § 10 ZDP- je místo, kde se nemovitost nachází.(mrkněte na něj)
      tedy místo plnění by bylo na slovensku - domnívám se,že pokud
      odběratel nemá slovenské dič-nemáte na koho přechýlit
      daňovou povinnost a musíte se přihlásit a odvést daň na Slovensku.
      Pokud by se ale netýkalo § 10 , použije se § 9/1 místo plnění
      při poskytnutí služby osobě pov. je místo, kde má tato osoba sídlo.
      tedy sídlo má v ČR, pak bych fakturovala s 20% a odvedla daň tady

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).