Hlavní navigace

daň z příjmů - dopp

• (neregistrovaný) 85.70.99.---

29. 3. 2010 13:22

Dobrý den, chtěla jsem požádat o radu. Podnikám, jsem zaměstnaná a zároveň mám dohodu o provedení práce. Kam zapíšu přijmy z dohody do daňového přiznání.? A ze zaměstnání mi řekli, že za mě již zaplatili dan. Uvádím tedy přijmy ze zaměstnání ? Mockrát děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2010 13:27

Lucie (neregistrovaný) 90.176.137.---

Re: daň z příjmů - dopp
      Dobrý den,
      z dohody Vám asi nejspíš byla sražena srážk. daň, pokud ano, tak příjmy z dohody vůbec do přiznání neuvádíte.
      Od zaměstnavatele potřebujete "Potvrzení o zdranitelných přijmech", podle kterého do přiznání uvedete jak příjmy, tak zaplacené pojistné, popř. i zálohy na daň.
      Lucie

• 29. 3. 2010 13:30

xy5

Re: daň z příjmů - dopp
      můžete mít podepsané daň. prohl., ale jen u jednoho zam-tele, pokud je máte souběžně
      pokud máte PP + DoPP u jednoho zam-tele, potom je daněno dohromady
      pokud ale máte PP jinde než DoPP, potom tam, kde nemáte podepsané daň. prohl. je daněno dle příjmů (do 5000Kč/hrubého/měs. = srážková = konečná daň, tedy nejde do daň. př., nad 5000Kč = zálohová)
      musíte si tedy vyžádat o potvrz. o zdan. příjmech a na příjmy, které byly daněny zálohovou daní byste potvrz. měla dostat, protože je musíte uvést do daň.př.
      příjmy uvedete do ř. 31, ř. 32 SP+ZP (zam-tel), z DoPP se nesráží, ř. 34 součet obou těchto řádků a pak na ř. 84 napíšete zálohu na daň, která byla sražena z těchto příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).