Hlavní navigace

Překážka v práci - počasí

  • (neregistrovaný) 193.86.110.---

    29. 3. 2010 14:25

    Má zaměstnavatel právo ve stavební firmě v zimním období, kdy mrzne, nechat zaměstnance doma na 60% platu? Pokud ano, vztahuje se to pouze na dělníky nebo i na řidiče, stavbyvedoucí, rozpočtáře, účetní, sekretářku, vedoucí úseků? Musí záměr někde předem hlásit a mít ho schválený? Co mu hrozí, když donutí zaměstnance jít místo na 60% do pracovní neschopnosti? Co mu hrozí, pokud by při režimu 60% mzdy kvůli počasí vyžadoval po zaměstnancích, aby v některé dny (kdy on potřebuje, protože něco se přece jen dělá) chodili do práce s tím, že jim tyto dny doplatí v odměnách do 100% mzdy? Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 3. 2010 14:34

      xy5

      Re: Překážka v práci - počasí
      >Má zaměstnavatel právo ve stavební firmě v zimním
      >období, kdy mrzne, nechat zaměstnance doma na 60% platu?
      >Pokud ano, vztahuje se to pouze na dělníky nebo i na
      >řidiče, stavbyvedoucí, rozpočtáře, účetní, sekretářku,
      >vedoucí úseků? Musí záměr někde předem hlásit a mít ho
      >schválený? Co mu hrozí, když donutí zaměstnance jít
      >místo na 60% do pracovní neschopnosti?

      pokud je zam-ec nemocný a lékař uzná, že je práce neschopný, vystaví neschopenku


      Co mu hrozí,
      >pokud by při režimu 60% mzdy kvůli počasí vyžadoval po
      >zaměstnancích, aby v některé dny (kdy on potřebuje,
      >protože něco se přece jen dělá) chodili do práce s tím, že
      >jim tyto dny doplatí v odměnách do 100% mzdy?

      pokud pracujete, tak žádnou náhradu mzdy nemáte, ale dostanete normálně zaplacené odprac. hod.
      nic mu nehrozí
      jinak překážky na str. zam-tele od § 207
      Předem
      >děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).