Hlavní navigace

exekuce-z daň.bonusů také?

  • (neregistrovaný) 77.48.161.---

    29. 3. 2010 17:31

    Na školení nám paní lektorka řekla,že exekuce se sráží z čisté mzdy včetně bonusů. Ja to pravda? Nevím proč, ale nějak se mi to nezdá. Navíc já beru v potaz jen čistou mzdu bez bonusů. Osvětlíte mi to někdo ať vím na čen jsem? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2010 9:35

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: exekuce-z daň.bonusů také?
      ***
      Daňový bonus se do čisté mzdy nezahrnuje. Nevím, čím to paní lektorka zdůvodnila, ale občanský soudní řád, § 277 mluví celkem jasně:
      (1) Srážky se provádějí z čisté mzdy, která se vypočte tak, že se od mzdy odečte záloha na daň z příjmů fyzických osob srážená z příjmů ze závislé činnosti a funkčních požitků, pojistné na sociální zabezpečení, příspěvek na státní politiku zaměstnanosti a pojistné na veřejné zdravotní pojištění (dále jen "srážené částky"). Srážené částky se vypočtou podle podmínek a sazeb platných pro povinného v měsíci, za který se čistá mzda zjišťuje.

      Daňový bonus není ani mzda, ani pojistné, ani záloha na daň, proto se nebere vůbec v úvahu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).