Hlavní navigace

ještě doplnění k plátci DPH,prosím

  • (neregistrovaný) 90.176.207.---

    30. 3. 2010 8:14

    dobré ráno, v noci mi vrtala hlavou ješte otázka ke včerejší diskuzi zde na Bussinesu.ani jsem nemohla dospat.

    Včera bylo řečeno:
    V Česku se plátcem musí povinně stát subjekt, jehož obrat přesáhne za nejbližších 12 předcházejících po sobě jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč. To znamená 12měsíců co jdou po sobě, (čili udělat si v Excelu tabulku, kde každý nový měsíc přičíst obrat a ten první odečíst,tím si hlídat, aby jsme nepřesáhli částku 1.mil.Kč). Takže nejde jen o rok ( eden - prosinec), ale dále se pokračuje únor až leden atd.atd.
    (viz DPH §6 zákona 235/2004).Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně.

    zde je můj příklad který mi vrtá hlavou:
    OSVČ je zedník a výkopové práce (čili v zimě nepracuje,není práce):
    obrat v lednu 2007 0kč
    únor 0kč
    březen až listopad obrat 1 100 000
    prosinec 0
    leden 2008 0kč
    únor 0kč
    březen až listopad obrat 1 300 000
    prosinec 0kč
    leden 2009 0kč atd.

    prosím splnil tu podmínku po sobě jdoucích 12 měsíců nebo ne?musí se stát plátcem DPH?

    moc dekuji za odpovedi všem co tuto problematiku znají

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2010 8:26

      q. (neregistrovaný) 88.102.231.---

      Re: ještě doplnění k plátci DPH,prosím
      >dobré ráno, v noci mi vrtala hlavou ješte otázka ke
      >včerejší diskuzi zde na Bussinesu.ani jsem nemohla
      >dospat.
      >
      >Včera bylo řečeno:
      >V Česku se plátcem musí povinně stát subjekt, jehož
      >obrat přesáhne za nejbližších 12 předcházejících po sobě
      >jdoucích kalendářních měsíců částku 1 000 000 Kč. To
      >znamená 12měsíců co jdou po sobě, (čili udělat si v
      >Excelu tabulku, kde každý nový měsíc přičíst obrat a ten
      >první odečíst,tím si hlídat, aby jsme nepřesáhli
      >částku 1.mil.Kč). Takže nejde jen o rok ( eden - prosinec),
      >ale dále se pokračuje únor až leden atd.atd.
      >(viz DPH §6 zákona 235/2004).Obratem se pro účely
      >tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně.
      >
      >zde je můj příklad který mi vrtá hlavou:
      >OSVČ je zedník a výkopové práce (čili v zimě
      >nepracuje,není práce):
      >obrat v lednu 2007 0kč
      >únor 0kč
      >březen až listopad obrat 1 100 000
      >prosinec 0
      >leden 2008 0kč
      >únor 0kč
      >březen až listopad obrat 1 300 000
      >prosinec 0kč
      >leden 2009 0kč atd.
      >
      >prosím splnil tu podmínku po sobě jdoucích 12 měsíců
      >nebo ne?musí se stát plátcem DPH?
      >
      >Ovšemže splnil, už v listopadu 2007 - sama uvádíte 1 100 000, tj. více než 1 000 000. Věřte financům, některé věci ovládají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).