Hlavní navigace

Silniční daň - obytný vůz

  • (neregistrovaný)

    30. 3. 2010 11:30

    Dobrý den,
    jaká je silniční daň u obytného vozu používaného pro podnikání?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2010 11:37

      I. (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - obytný vůz
      Dle největší povolené hmotnosti v tunách a počtu náprav - viz zák. o siln.dani §5 písm.c.
      Sazby daně naleznete v tomtéž zákoně §6 odst.2.

    • 7. 4. 2010 12:59

      tchorik

      Re: silniční daň - obytný vůz
      Take to ted resim a myslim, ze je dulezite, co mate uvedene v TP. My tam napr. mame kategorii vozidla OA M1. Takze dan je podle objemu motoru. Ja bych spis potrebovala vedet, zda platit, kdyz vozidlo nepouzivame. Znacky nejsou v depozitu, ale s autem se jiz nekolik let nejezdi. Nekde jsem se tu docetla, ze osobni auta se nemusi deponovat, ale netusim na zaklade jakeho paragrafu.

    • 7. 4. 2010 13:13

      sarka (neregistrovaný)

      Re: silniční daň - obytný vůz
      My musíme na FÚ dokládat, že auta máme v depozitu, aby byla osvobozena od daně silniční. Jinak ji musíme platit za všechna co jsou v obchodním majetku.

    • 7. 4. 2010 13:42

      tchorik

      Re: silniční daň - obytný vůz
      No prave, my taky dokladame (i kdyz zatim se toto u nas tykalo pouze nakladnich vozidel), ale tady jsem se nekde docetla, ze osobni se nemuseji dokladat. Ted jsem zjsitila, ze jsme neplatili SD za ten obytny vuz, coz je kategorie osobni a nevim, zda bude nutne ho dodanit nebo ne, kdyz vubec nejezdil. Jen nevim, jak bychom to prokazovali:-) Mam ze SD hlavu v pyru, neplatili jsme za nakladni auta, ktera mela v TP napsaneho majitele firmy jako soukromou osobu a nepouzivala se, nemame je v majetku firmy a stejne ted FU za ne chce platit, ze pry kdyz ma majitel koncesi na nakl. dopravu tak platit musime. Moc tomu nerozumim, v zakone se porad pise, ze pokud nejsou pouzivana k podnikani - nepise se tam o tom, ze majitel ma ZL nebo nema.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).