Hlavní navigace

Přijatá služba ze státu EU

  • (neregistrovaný) 62.177.104.---

    30. 3. 2010 12:03

    Dobrý den všem.
    Mám dotaz ke službám v EU po 1.1.2010.
    Jsme s.r.o., plátci DPH. Na našem území poskytlo našim zaměstnancům Združení výrobců z SK školení. Na faktuře uvádějí, že nejsou plátci DPH.
    Jsem z těch všech změn zmatená, ale vím, že já musím v ČR odvést DPH. Jak je to s nárokem na odpočet?
    Myslím si, že by se mělo Združení na Sk zaregistrovat k DPH,stanou se osobou povinnou, na doklad napsat příslušný § z.o DPH a my tady DPH vyčíslit: reverse-charge, § 10b.
    Nebo se pletu?
    Děkuji všem za dobrou radu. A dobrá rada nad zlato! :-)))
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 3. 2010 14:04

      kkk (neregistrovaný) 193.165.104.---

      Re: Přijatá služba ze státu EU
      Na školení nám říkali: jakmile někdo přijme službu z jiného státu EU stává se automaticky plátcem DPH. Jak se to má provádět prakticky mi moc jasné není. Vy byste měli vystavit fakturu bez DPH s tím, že slovenská firma by se měla zaregistrovat a poskytnout Vám k fakturaci jejich DIČ.
      Vzhledem k tomu, že ho zatím nemají, bych počkala s fakturací až mi ho nahlásí.

    • 30. 3. 2010 21:40

      Zdena R (neregistrovaný) 84.42.128.---

      Re: Přijatá služba ze státu EU
      Podle mého názoru nemusíte odvést DPH v ČR. Místo plnění je v tuzemsku, postupujete stejně, jako kdyby Vás školil tuzemský neplátce.

      Nejste osobou povinnou přiznat a zaplatit daň podle § 108/1/c), neboť tuto povinnost máte v případě, kdy Vám službu poskytla osoba povinná k dani neusazená v tuzemsku. V odstavci 2 je vysvětleno, že touto osobou je buď zahraniční osoba (ze 3. země), nebo osoba registrovaná k dani v JČS (unijní plátce).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).