Hlavní navigace

konec podpůrčí doby

  • (neregistrovaný) 80.188.42.---

    6. 4. 2010 10:00

    Naše OSSZ zaměstnavatele na konec podpůrčí doby neupozorňuje. Vím, že si zaměstnankyně požádala o invalidní důchod, ale nemám další vyrozumnění, ani nevím, od kdy by invalidní důchod měla mít. Už jí končí podpůrčí doba a stále je v prac.neschopnosti. Co mi poradíte, musím něco já řešit, nebo nadále posílat její neschopenky na OSSZ a čekat na nějaké jejich rozhodnutí ?Př. ukončení PN ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2010 10:31

      xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

      Re: konec podpůrčí doby
      Porušuje tedy § 84 zákona o nemocenském pojištění
      Úkoly okresních správ sociálního zabezpečení
      odst. 2 l)
      upozorňují písemně ošetřujícího lékaře, zaměstnavatele a pojištěnce, jemuž se poskytuje nemocenské, na čerpání podpůrčí doby v délce 180 dní, a to alespoň 15 dní předem, a v délce 380 dní, a to alespoň 2 měsíce předem.
      Skuste se s nimi spojit ať vám to pošlou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).