Hlavní navigace

podpora ÚP

  • (neregistrovaný) 94.113.192.---

    6. 4. 2010 12:37

    dobrý den,
    chci dát v práci výpověď. Máme nemocné děti a bude lepší, když zůstanu doma, než pořád na paragrafech..
    budu mít nárok na podporu, když dám výpověď z mé strany?
    díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2010 12:59

      J. (neregistrovaný) 193.165.74.---

      Re: podpora ÚP
      Ano - pokud jste v posledních 3letech odpracoval alespoň 12 měsíců v zaměstnání, které zakládalo účast na důchodovém pojštění, viz. zákon o zaměstnanosti č. 435/2004:
      § 39
      (1) Nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který
      a) získal v rozhodném období (§ 41) zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění podle zvláštního právního předpisu 32g) v délce alespoň 12 měsíců (dále jen "předchozí zaměstnání"); překrývají-li se doby důchodového pojištění, započítávají se jen jednou,
      b) požádal úřad práce, u kterého je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání, o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti a
      c) ke dni, k němuž má být podpora v nezaměstnanosti přiznána, není poživatelem starobního důchodu.
      (2) Nárok na podporu v nezaměstnanosti nemá uchazeč o zaměstnání,
      a) se kterým byl v době posledních 6 měsíců před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání zaměstnavatelem skončen pracovněprávní vztah z důvodu porušení povinnosti vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem 33); to platí i v případě skončení jiného pracovního vztahu z obdobného důvodu,
      b) který v posledních 6 měsících před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu opakovaně sám ukončil vhodné zaměstnání (§ 20) zprostředkované úřadem práce,
      c) kterému vznikl nárok na výsluhový příspěvek podle zvláštních právních předpisů 34) a tento příspěvek je vyšší než podpora v nezaměstnanosti, která by uchazeči o zaměstnání náležela, pokud by neměl nárok na výsluhový příspěvek.
      (3) O podpoře v nezaměstnanosti rozhodne úřad práce.

    • 6. 4. 2010 13:01

      petrklíč (neregistrovaný) 94.113.192.---

      Re: podpora ÚP
      moooooc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).