Hlavní navigace

Autorský honorář podle par. 7 nebo 10?

  • (neregistrovaný) 195.113.48.---

    6. 4. 2010 15:00

    Jsem OSVČ vedlejší. Za uplynulý rok jsem dostal nezdaněný jednorázový autorský honorář (=procenta z prodeje knihy) ve výši 7000 Kč. Musím tento honorář danit dle par. 7 (tj. daň z příjmu + zdravotní a soc. pojištění) nebo lze použít par. 10 (jen daň z příjmu)? A výdaje jsou v tomto případě 60%? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 4. 2010 15:33

      Mimi (neregistrovaný) 89.24.182.---

      Re: Autorský honorář podle par. 7 nebo 1
      Mám známou, ta má zhruba stejně vysoký příjem a taky z prodeje knih. Daní podle §7, výdaje 60% a platila SP i ZP, respektive se zaměstnáním to vyšlo docela dobře. Platila malinko,daň jí vraceli. Ale k ZP i SP je nutné se zaregistrovat. Zálohy neplatíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).