Hlavní navigace

základní kapitál

  • (neregistrovaný) 89.103.165.---

    7. 4. 2010 11:36

    Dobrý den,
    potřebovala bych poradit. Společnost s.r.o. založená v dubnu 2009 měla při zápisu do OR splacenu jen část základního kapitálu (ZK). Do konce roku společníci doplatili zbývající část ZK tudíž byl doplacen. Jak se prosím postupuje,aby bylo v OR zapsáno že ZK byl zcela splacen? Je ještě povinnost s.r.o. doplnit sbírku listin o výkaz zisků a ztrát za uplynulý rok a do kdy? Moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 4. 2010 11:52

      pája

      Re: základní kapitál
      >Dobrý den,
      >potřebovala bych poradit. Společnost s.r.o. založená v
      >dubnu 2009 měla při zápisu do OR splacenu jen část
      >základního kapitálu (ZK). Do konce roku společníci
      >doplatili zbývající část ZK tudíž byl doplacen. Jak se
      >prosím postupuje,aby bylo v OR zapsáno že ZK byl zcela
      >splacen?

      Musí se podat návrh na změnu zápisu v OR na předeps.tiskopisu, doloží, že složili zbývající část ZK- do pokladny, na účet, ověř.kopii dokladu, rozhodnutí VH o doplacení, kolek 1.000.-Kč.


      e ještě povinnost s.r.o. doplnit sbírku listin o
      >výkaz zisků a ztrát za uplynulý rok a do kdy?

      ano, dle § 38i obch.z., dále návazně vyhl.MS č. 562/2006 Sb.

    • 7. 4. 2010 12:00

      miloslavaslavikova (neregistrovaný) 89.103.165.---

      Re: základní kapitál
      >>Dobrý den,
      >>potřebovala bych poradit. Společnost s.r.o. založená
      >>v
      >>dubnu 2009 měla při zápisu do OR splacenu jen část
      >>základního kapitálu (ZK). Do konce roku společníci
      >>doplatili zbývající část ZK tudíž byl doplacen. Jak
      >>se
      >>prosím postupuje,aby bylo v OR zapsáno že ZK byl
      >>zcela
      >>splacen?
      >
      >Musí se podat návrh na změnu zápisu v OR na
      >předeps.tiskopisu, doloží, že složili zbývající část ZK- do
      >pokladny, na účet, ověř.kopii dokladu, rozhodnutí VH o
      >doplacení, kolek 1.000.-Kč.
      >
      >
      >e ještě povinnost s.r.o. doplnit sbírku listin o
      >>výkaz zisků a ztrát za uplynulý rok a do kdy?

      Moc děkuji za odpovědi. Ještě bych měla jednu otázku. V dnešní době chtějí skoro všecno v elektronické podobě...lze tuto změnu podat i v listinné podobě a podat osobně na OR? Děkuji za odpověď
      >
      >ano, dle § 38i obch.z., dále návazně vyhl.MS č.
      >562/2006 Sb.

    • 7. 4. 2010 12:27

      pája

      Re: základní kapitál
      >>>Dobrý den,
      >>>potřebovala bych poradit. Společnost s.r.o. založená
      >>>v
      >>>dubnu 2009 měla při zápisu do OR splacenu jen část
      >>>základního kapitálu (ZK). Do konce roku společníci
      >>>doplatili zbývající část ZK tudíž byl doplacen. Jak
      >>>se
      >>>prosím postupuje,aby bylo v OR zapsáno že ZK byl
      >>>zcela
      >>>splacen?
      >>
      >>Musí se podat návrh na změnu zápisu v OR na
      >>předeps.tiskopisu, doloží, že složili zbývající část
      >>ZK- do
      >>pokladny, na účet, ověř.kopii dokladu, rozhodnutí VH
      >>o
      >>doplacení, kolek 1.000.-Kč.
      >>
      >>
      >>e ještě povinnost s.r.o. doplnit sbírku listin o
      >>>výkaz zisků a ztrát za uplynulý rok a do kdy?
      >
      >Moc děkuji za odpovědi. Ještě bych měla jednu otázku.
      >V dnešní době chtějí skoro všecno v elektronické
      >podobě...lze tuto změnu podat i v listinné podobě a podat
      >osobně na OR? Děkuji za odpověď

      ANO, můžete, pročtěte si tu vyhlášku, tam je uvedeno, co se musí podat pouze elektronicky.
      >>
      >>ano, dle § 38i obch.z., dále návazně vyhl.MS č.
      >>562/2006 Sb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).