Hlavní navigace

Evidence pracovní doby

  • (neregistrovaný) 86.61.190.---

    7. 9. 2011 14:05

    Dobrý den,
    obracím se s dotazem týkajícím se pracovní doby vedoucího organizace.
    Jedná se o pracovní výkaz, evidenci pracovní doby, atd. Vedoucí organizace (ředitel příspěvkové organizace) - může mít stanovenou pracovní dobu např. od 6,30 - 15,00 (0,30 hod. přestávka). Každý pracovní den bude mít v pracovním výkaze 6,30 - 15,00 hod.? S tím, že nebudeme sledovat jeho skutečné příchody a odchody z a do práce?
    Vím, že to takto někde funguje, jen se zeptám, zda to má oporu v zákoně.
    Možná se pletu, třeba je to jen v soukromé sféře.
    Děkuji za Vaši odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 9. 2011 15:20

      autorka

      Dobrý den,

      v současné době není předepsaná forma evidence pracovní doby. Dostačující je například i "čárkování" docházky na společném výkazu. Od roku 2012 (bude-li v navrhovaném znění zákoník práce schválen), bude nutné evidovat začátky a konce pracovních směn.

      Rozvržení pracovní doby je řešeno v § 81 zákoníku práce

      Dagmar Kučerová  ::)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).