Hlavní navigace

dodanění -prosím daňového poradce?

• (neregistrovaný) 88.103.193.---

11. 4. 2010 12:56

Máme s manželem stavební sdružení, vedeme DE fungovali jsme bez problémů až do letošní zimy, kdy jsme oba přerušili činnost a byli na ÚP, z důvodů nezaplacené zakázky. Ve sdružení máme celkové pohledávky ve výši 1,5 mil z toho je 700tis v žalobě u soudu a závazky 450.tis. Daňové přiznání podáváme společně v poměru 50:50., ale konečné stavy do přiznání má napsány jen manžel. V současné době je manžel ještě na ÚP, ale já jsem již obnovila činnost k 31.3. protože jsme měli realizovat zakázku. Teď mě naše správkyně na FÚ upozornila, že musíme dodanit pohledávky,mám podat dodatečné přiznání a rozepsat konečné stavy také v poměru 50:50 aby dodanění bylo rozděleno spravedlivě. Nedokážu si představit zdanit 1.mil. když jsem ho nedostala a nemůžu proti tomu postavit náklady. Vedle sdružení jsme současně založili s.r.o. v září a pomalu převádíme stavební činnost na toto s.r.o. Mohlo by s.r.o. třeba odkoupit tyto pohledávky a za jakou cenu?
    Je z toho vůbec nějaká cesta, abych nemusela dodanit pohledávky?
    Kdyby bylo aspoň z čeho, tak bych se nebránila. Děkuji předem za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 4. 2010 17:42

annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

Re: dodanění -prosím daňového poradce?
      Pohledávky (stejně tak závazky) pokud vznilky činnosti sdružení měly být rozděleny shodně s podílem jednotlivých účastníků sdružení. Pokud vy jste obnovila podnikání k 31.3.2010 (ne až od 1.4.2010) pak vy váš podíl nebudete zdaňovat, jelikož jste do data podání DaP obnovila činnost. Manžel bude muset svůj podíl zdanit.
      Postoupením pohledávky situaci nevyřešíte - museli by jste zdanit při postoupení celou nominální hodnotu pohledávky.
      Pokud nemáte dostatek fin. prostředků na zaplacení daně, lze požádat o splátkový kalendář. Úrok je nižší než penále za pozdní úhrady, ale tento úrok za posečkání placení daně je rovněž nedaňovým výdajem.

• 11. 4. 2010 17:47

Vladík (neregistrovaný) 212.20.71.---

Nevím, kdy jste přerušilii činnost, ale pokud ji obnovíte do data podání daňového přiznání ( pokud v roce 2009, tak do 31.3.2010) za příslušný rok, tak nemusíte dodaňovat nic.

• 14. 4. 2010 1:30

Fiskál (neregistrovaný) 94.113.112.---

Neuvažovali jste změnit poměr? Např. na 1:99, resp. tak, aby se vyčerpal daňový odpočet u manžela. Manželka obnovila činnost, ta dodaňovat nebude

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).