Re: Faktura s DUZP 2009 - 19 % DPH - pro
Děkuji za rychlou odpověď. Ano, omlouvám, se, jsem z toho trochu vykolejená... opravné přiznání DPH by bylo za 4. kv. 2009 a daně z příjmů se to netýká, máte pravdu :-)
Koeficient nepoužíváme, přiznám se, že ani nevím o co jde, nejsme velká firma, jen manžel podniká.
Program mě na 19 % DPH v tom roce vůbec neputí, tak to mám asi řešit s dodavatelem software, že?
Děkuji
Re: Faktura s DUZP 2009 - 19 % DPH - pro
Klidně to tedy dejte do nejbližšího DPH. Jak tam dostat 19% sazbu Vám neporadím. Musí se to zařadit mezi ostatní nákupy v základní sazbě. Hodně štěstí.
Re:Fakt. DUZP 2009-19%DPH-ještě prosím
Ještě jednou prosím o radu - u poskytovatele software mi místo pomoci s nastavením sazby 19 % v tomto roce řekli, že DPH mohu uhradit letos, ale základ už si nemohu dát do nákladů (daň z příjmů) když mám DUZP v roce 2009 - je to pravda? úplně mě zmátli - já mám daňový náklad přece tehdy, kdy zaplatím, což proběhlo ve 2010 a ne podle DUZP - to se přece vztahuje na DPH, ne?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
12. 4. 2010 11:50
DObrý den, prosím o radu,
mám zde fakturu od dodavatele, vystavenou 2.1.2010, ale s DUZP 30.12.2009. Placeno v lednu 2010.
Je tam samozřejmě 19 % sazba DPH
Máme WinDuo - daňovou evidenci.
Jak to mám řešit - musím podat opravné daň přiznání za rok 2009 a zaúčtovat v min. roce? A pak tedy i opravně přiznání k dani z příjmů za rok 2009?
Nebo to jde nějak udělat v tomto roce?
Moc děkuji.