Hlavní navigace

Jakou formu podnikaní?

• (neregistrovaný) 81.91.220.---

8. 9. 2011 11:49

Od 1.ledna 2012 chce odejít můj otec OSVČ do důchodu a "firmu" předat mně a bratrovi.
    Firma šije ochranné nehořlavé pracovní oděvy do hutí a pro hasiče. 90% výrobků jde do Německa, kde máme 2 zákazníky (GmbH). Dočetl jsem se, že firmy jako OSVČ v Německu nemají rády. Nemůžu s tím souhlasit, jelikož tito naši zákazníci nám dosud (víc než 10 let spolupráce) nenaznačili, že jim tato forma vadí.

Na co se chci zeptat je to, že nevím, jakou formu by naše podnikání mělo být...?
    Dočetl jsem se tady nevýhody s.r.o, výhody OSVČ a částečně i nevýhody sdruž.živnostníků.

Přemýšlím o 2 variantách: 1. já budu OSVČ a bratr můj zaměstnanec
                                       2. založíme s.r.o., kde budu jediným jednatelem a bratr společník.

Nebo jakou formu byste radili vy? Jde o to, že bratr není moc na ekonomiku a hospodárné nakládání s peněž.prostředky a já radši mám výdaje pod kontrolou a tak mít 99% jistotu.
    Děkuji za názory...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 9. 2011 16:24

Rop

s.r.o. ... automatická povinnost vést (podvojné) účetnictví a tím i lepší kontrola nad výdaji. Případně si pak zaplaťte auditora i když nebudete mít povinný audit. Předmětem zkoumání auditu je mimo jiné i zajištění vnitřního kontrolního systému. A určitě vám dobře poradí. Tedy je dobré s ním domluvit co chcete především, neboť spousta auditorů OSVČ přijde k hlavní knize a závěrce a koukne jestli to sedí, ale co tam je už nevědí. Kárná komise komory auditorů se poslední dobou nestíhá otáčet  :P

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).