Hlavní navigace

DPH stavební práce - prosím o názor

  • (neregistrovaný) 194.228.7.---

    13. 4. 2010 16:10

    >>opravujeme starší panelák,v přízemí jsou obchody.při
    >>opravách se na přízemí bude vztahovat 20% jako
    >>nebytový
    >>prostor?
    >Od 1.1.2008 se již nerozlišuje ,zda jsou stavební
    >práce prováděny v nebytových částech domu nebo v
    >prostorách pro bydlení. Rozhodující je, zda jsou prováděny na
    >rodinném domě,bytovém domě nebo bytu § 48 ZDPH

    ale v informacích k uplatňování DPH právě od 1.1.08 se píše, že snížená sazba se uplatní u prací na dokončené stavbě bytového domu, pokud se nezmění bymezení byt.domu podle §4 odst.1 písm Z a tam se píše:bytovýým domem je stavba pro bydlení, ve které více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům trvalého bydlení - a z toho my vyšlo, že by sazba měla být snížená. A tak teď nevím - snížená, základní?

    prosím .... co myslíte?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 4. 2010 16:38

      annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

      Re: DPH stavební práce - prosím o názor
      Pokud se jedná o opravy v bytovém domě (stavba pro bydlení, ve které více než polovina podlahové plochy odpovídá požadavkům trvalého bydlení ), pak snížená sazba daně. Zajistěte si důkazní prodtředek, že se jedná o bytový dům.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).