Hlavní navigace

Prosím pomozte, nemocenská

• (neregistrovaný) 62.24.90.---

15. 4. 2010 1:22

Dobrý večer, vlastně ráno.
    Moc prosím o informaci. Jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti, která trvá již od roku 2009.
    Z ČSSZ je mi vyplácena nemocenská, jejíž výše se velmi rapidně snižuje. Nemocenská vyplacená v lednu byla o šest tisíc vyšší než nemocenská vyplacená v březnu.
    Jak je toto možné? Domníval jsem se, že nemocenská náleží ve výši X% dle posledního platu (po několika dnech nemocenské, a že se tato již nesnižuje). Přece nemohu za to, že jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti, toto neovlivním a z nemocenské která mi byla jako poslední vyplacena pomalu nepoplatím ani složenky. Přitom plat jsem měl slušný a s dříve vyplácená nemocenská (před dvěma měsíci a dříve) se vyjít dalo.
    Předem moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2010 7:05

su (neregistrovaný) 88.100.119.---

Re: Prosím pomozte, nemocenská
      Pokud vznikl nárok na nemocenské, nebo vyrovnávací příspěvek v roce 2009 a tento nárok trvá i v roce 2010, výše této dávky se nově stanoví podle předpisů účinných ke dni 1. 1. 2010.
      DVZ 90%denního vyměřovacího základu-( ten se veme 12 měsíců zpětně- nemoc 3.4.2009 - vým.základ 4/2008 až 3/2009 dělime dny kalendářními bez vyloučených dob)
      z části denního vyměřovacího základu mezi první a druhou redukční hranicí se započte 60 %,
      z části mezi druhou a třetí redukční hranicí se započte 30 % a k části nad třetí redukční hranici se nepřihlédne.
      V minulém roce bylo 60%od 15-30dne , 66%od 31 do 60dne,72%od 61dne to značí , že od ledna 2010 jste na nemocenské přišel o 12%.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).