Hlavní navigace

starobní důchoci

  • (neregistrovaný) 195.113.198.---

    15. 4. 2010 11:43

    Prosím o radu, jak uzavřít smlouvu se starobním důchodcem, kterého jsme měli v prac. poměru od 1. dubna 2009 do 20. 12. 2009.
    Rádi by jsme ho zase od května zaměstnali, ale jelikož jsou změny zákonů, nevíme, zda 2 roky počítatod dubna 2009. To by znamenalo, jelikož není půl roky přerušení, že by mohl mít smlouvu jen od 3.5.2010 do 31.3.2011 a pak už na trvalý prac. p. ? Nebo se 2 roky počítají od jiné doby ? Od 1.1.2010 ?? Nebo od začátku nové prac. smlouvy v letošním roce. ??
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 4. 2010 14:29

      J. (neregistrovaný) 193.165.74.---

      Re: starobní důchoci
      Nová právní úprava platí od 1.1.2010 a nelze ji použít zpětně. Takže jestliže s ním budete uzavírat smlouvu v 5/2010, tak si od této doby budete hlídat zmíněné 2roky (pokud nepoužijete jiné zákonné výjimky-dle § 39 odst. 3b) nebo § 39 odst.4).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).