Re: Převod práv a povi. k družstevnímu b
Pokud jste v tom bytě před převodem práv alespoň dva roky bydlel, příp. 5 let vlastnil, pak je příjem z "prodeje" osvobozen od daně z příjmů FO. Splňujete-li 1 z uvedených podmínek, nemusíte řešit další investování získaných finančních prostředků.
Re: Převod práv a povi. k družstevnímu b
Osvobození od daně až po 5 letech od nabytí členských práv a povinností. Délka bydlení nehraje roli. Příjem podle § 10/1/c) zákona o daních z příjmů, jako výdaj uplatníte nabývací cenu podílu. Pokud získané prostředky použijete k uspokojení bytové potřeby, pak můžete využít osvobození podle § 4/1/u) zákona. Prostředky je třeba použít nejpozději do konce následujícího kalendářního roku po obdržení příjmů, pokud byste použil příjem k uspokojení bytové potřeby jen částečně, pak byste mohl využít osvobození jen u této části příjmu.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
15. 4. 2010 21:19
Dobrý den, budu prodávat družstevní byt, respektive převádět práva a povinosti....Peníze z prodeje chci použít na koupi jiné nemovitosti k bydlení.
Podléhají příjmy dani /a jaká je sazba/ i když peníze použiji na další bydlení? Pokud ne, do kdy musím peníze na bydlení použít? Osvobození od daně je po kolika letech bydlení, vlastnictví práv?
Děkuji za odpoveď