Hlavní navigace

rozpisy služeb

• (neregistrovaný) 77.78.92.---

16. 4. 2010 16:07

Dobrý den,

máme problém s naším vedoucím, resp. náplní jeho práce.

Pracujeme v obchodě, kde je pracovní doba (i o víkendy a státní svátky) po - ne 8,30h - 20h, jsme celkem 4 zaměstanci (včetně našeho nadřízeného). V práci děláme 11hod. směny většinou po 2 zaměstnancích (nejedná se o střídání klasicky krátký dlouhý týden, pracovní "páry" se obměňují), kdy náš pan vedoucí dělá rozpisy na každý následující měsíc. A v tom je právě ten háček .o((

Vedoucí nám často rozpis služeb na náledující měsíc dává poslední den v předcházejícím měsíci nebo na začátku měsíce, na který je rozpis určen (např. rozpis služeb na únor jsme dostali až 3/2!!!!). Potom tedy všichni zaměstnanci máme problém s uspořádáním soukromého života (naplánování rodinných víkendů, oslav, návštěvy lékařů .......) Už se několikrát stalo, že jsem měla poslední dva dny v měsíci volno a trávila ho v místě 200km od pracoviště (a zároveň od přechodného bydliště) a nevěděla jsem, jestli mám ještě i na začátku měsíce volno a nebo ne ...........................

Ráda bych se dozvěděla, zda existuje nějaká zákonem stanovená doba, kdy musí můj nadřízený rozpis na následují měsíc zaslat/předat podřízeným zaměstnancům?

Děkuji moc za info.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 4. 2010 20:31

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Re: rozpisy služeb
      Podívejte se na zákoník práce zde na liště
      § 84
      (1) Zaměstnavatel je povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním zaměstnance nejpozději 2 týdny a v případě konta pracovní doby 1 týden před začátkem období, na něž je pracovní doba nerovnoměrně rozvržena, pokud se nedohodne se zaměstnancem na jiné době seznámení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).